Do niedawna wnioski o uznanie kwalifikacji składane przez pielęgniarki w austriackim Ministerstwie Zdrowia w Wiedniu czekały na odpowiedź około 6 miesięcy, a bywało że do roku. Obecnie, jeśli wniosek jest kompletny i poprawny, decyzję można otrzymać jeszcze tego samego dnia - informuje portal www.pielegniarki.info.pl.

Zdaniem pośredników pracy i pielęgniarek, termin wydania decyzji przedłuża się najczęściej ze względu na błędy popełniane podczas przygotowywania dokumentów.

Ważne by formularz Ansuchen, zaświadczenie z IPiP, zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie lekarskie i życiorys przesyłane były w języku polskim w oryginale wraz z przysięgłym tłumaczeniem oryginału na język niemiecki.

Dyplom ukończenia szkoły, prawo wykonywania zawodu, paszport, akt małżeństwa oraz świadectwa pracy należy przekazywać w języku polskim w formie kopii potwierdzonych notarialnie za zgodność z oryginałem wraz z przysięgłym tłumaczeniem potwierdzonych notarialnie kopii na język niemiecki.

Istotne jest również dokumetowanie stażu pracy (w przypadku osób, które rozpoczęły kształcenie przed 01.05.2004). Mówi się odpowiednio o 3 lub 5 letnim ciągłym okresie zatrudnienia. Jakiekolwiek przerwy w zatrudnieniu skutkują nie spełnieniem kryteriów nostryfikacji.

Więcej informacji na stronie: http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/3129

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH