PPOZ: jest ustawa, są pytania Fot. archiwum

PPOZ zwróciło się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o wyjaśnienie, czy system eWUŚ będzie nadal funkcjonował po wprowadzeniu pełnego dostępu pacjentów (również z tzw. "czerwonym światłem") do podstawowej opieki zdrowotnej.

Multimedia

Pismo.pdf

0,54 MB
typ pliku: Prezentacja PDF

Zapytanie PPOZ skierowane do ministerstwa wynika z faktu podpisania przez Prezydenta RP ustawy z dnia 4 listopada 2016 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Prezydenta RP zmiany "zmierzają do zagwarantowania każdej osobie, która skorzysta ze świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, że nie poniesie kosztów udzielonego jej świadczenia opieki zdrowotnej nawet w przypadku, gdy wystąpią trudności z potwierdzeniem jej prawa do świadczeń".

- Pytania i wątpliwości pozostały, dlatego Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia ponownie wystosowało pismo z prośbą o ich wyjaśnienie - mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Dodaje: - Porozumienie działając w imieniu i z upoważnienia lekarzy oraz świadczeniobiorców skupionych w PPOZ zwróciło się do Ministra Zdrowia o wykładnię zasad finansowania świadczeń udzielanych przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz o określenie zasad postępowania i funkcjonowania tej zmiany w nawiązaniu do spotkania w dniu 28 listopada 2016 roku i zgodnie z przytoczonymi pytaniami w piśmie nr PPOZ/194/2016. (Pismo - patrz załącznik do tekstu).

"Biorąc pod uwagę czas wejścia w życie ustawy, proszę o potraktowanie naszego wniosku jako pilnego, gdyż zabezpieczenie pacjentów wynikające z podpisanej ustawy, czyli tych nieobjętych ubezpieczeniem zdrowotnym, będzie tematem wielu pytań pacjentów w naszych podmiotach" - uzasadnia w piśmie Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH