PIP podaje do sądu NZOZ w Jędrzejowie

Opóźnienia w wypłacie świadczeń oraz przekraczanie czasu pracy techników RTG zarzuca szpitalowi w Jędrzejowie Państwowa Inspekcja Pracy. Zdaniem dyrekcji szpitala jest to podważanie wizerunku placówki.

Jarosław Wójcicki, dyrektor NZOZ Szpitala Specjalistycznego im. Władyslawa Biegańskiego w Jędrzejowie, nie zgadza się ze stanowiskiem PIP.

– Po kontroli wprowadziliśmy wszystkie zalecenia jeszcze przed wyznaczonymi przez Inspekcję terminami – tłumaczy w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl.

Jego zdaniem nie było znaczących naruszeń praw pracowniczych. Tłumaczy, że pracownikom pracowni RTG zmiany wprowadzone po kontroli Inspekcji wręcz się nie podobały, ponieważ wcześniej zarabiali lepiej i radzili sobie ze wszystkimi obowiązakmi. Po interwencji PIP placówka musiała zatrudnić dodatkowe osoby i rozdzielić obowiązki.

Jarosław Wójciki jest zbulwersowany sposobem działania PIP.

– W zeszłym tygodniu Inspekcja umieściła w codziennej gazecie ogłoszenie skierowane do pracowników szpitala, nawołujące do składania zeznań przeciwko szpitalowi – tłumaczy nam Wójcicki.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, PIP skierowała wniosek do sądu po lipcowej kontroli. Główny problem dotyczył miesięcznych opóźnień w wypłacie wynagrodzeń za dyżury nocne, świąteczne oraz godziny nadliczbowe. Sprawa dotyczyła 116 pracowników lecznicy: lekarzy i pielęgniarek.

Drugi problem dotyczy kilku pracowników działu RTG. Według PIP pracują oni w szkodliwych warunkach, dlatego ich dzień ogranicza się do pięciu godzin. W szpitalu w Jędrzejowie ten czas był przekraczany. Inspekcja twierdzi, że jest zmuszona oddać sprawę do sądu.

Jarosław Wójcicki jest zdania, że działanie PIP narusza dobry wizerunek szpitala, tym samym szkodząc zarówno pacjentom, jak i pracownikom placówki.

– Jeżeli wygramy sprawę z PIP, a przecież wykonaliśmy zalecenia Inspekcji po kontroli, to uważam, że możemy podać do sądu Inspekcję za naruszenie wizerunku szpitala – mówi Jarosław Wójcicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH