Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wrześniową decyzję Sądu Rejonowego i uznał, że nakaz przymusowego leczenia 36-letniego Piotra Z. jest prawomocny.

Sprawa nękania chłopca przez Piotra Z. ciągnie się od 2008 roku. Wtedy to wyszedł on na wolność po odsiedzeniu trzyletniego wyroku za molestowanie kilkuletniego chłopca w windzie jednego z opolskich bloków. Kiedy opuścił więzienie, na mieście i pod szkołą, do której chodzi chłopak, rozdawał wulgarne ulotki. Twierdził również, że został niesłusznie skazany. O sprawie pisze Nowa Trybuna Opolska.

W lutym tego roku pedofil stanął za to przed sądem, jednak według opinii biegłych mężczyzna jest niepoczytalny i nie mógł odpowiadać za swoje czyny.

W maju tego roku sąd rejonowy aresztował Piotra Z., który mimo toczącej się sprawy, dalej rozklejał ulotki. Mężczyzna za kratkami był prawie miesiąc. Wypuścił go jednak sąd okręgowy, ponieważ zgodnie z polskim prawem areszt nakłada się tylko na te osoby, które popełniły przestępstwo zagrożone karą co najmniej roku pozbawienia wolności. Natomiast za czyn który popełnił Piotr Z., czyli znieważenie, grozi grzywna lub ograniczenie wolności.

Sąd mógłby zatrzymać Piotra Z. w areszcie, gdyby ten utrudniał postępowanie sądowe, lub nie stosował się do dozoru policyjnego, ale on w terminie zgłaszał się na policję, przychodził też na wszystkie sprawy sądowe.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Opolu, który uznał Piotra Z. winnym molestowania małoletniego chłopca. Sąg Okręgowy w czwartek (15 października) podtrzymał wyrok sądu I instancji i skierował pedofila na leczenie psychiatryczne.

O tym kiedy Piotr Z. trafi na leczenie zdecyduje Sąd Rejonowy w Opolu. Decyzję, w którym szpitalu pedofil będzie umieszczony i kiedy ma się tam stawić, podejmie po otrzymaniu akt z sądu okręgowego. Jeśli mężczyzna dobrowolnie nie zgłosi się na leczenie będzie doprowadzony przez policję. Nie wiadomo jednak jak długo będzie tam przebywał.

Na podstawie opinii biegłych lekarzy sąd podejmuje decyzję, czy taki człowiek może wyjść na wolność, czy potrzebuje dalszego leczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH