Opatów: miała być afera z odpadami, sanepid nic nie wykrył

Inspektorzy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opatowe podczas kontroli zakończonej we wtorek (18 września) nie dopatrzyli się nieprawidłowości w gospodarce odpadami w miejscowym szpitalu. Kontrolę przeprowadzono po prasowych doniesieniach, z których wynikało, że nawet kilkanaście ton odpadów medycznych ze szpitala w Opatowie mogło trafić do kanalizacji.

- Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nigdy nie udrażniało kanalizacji w naszym szpitalu. To po prostu nieprawda - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jan Gniadek, prezes opatowskiej lecznicy, dementując prasowe doniesienia, według któych średnio raz na miesiąc pracownicy komunalni byli wzywani do udrażniania kanalizacji w lecznicy.

We wtorek (18 września) kontrolę w opatowskim szpitalu zakończyła Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opatowie.

- W wyniku kontroli nie stwardzono żadnych naruszeń przepisów. Ciągłość odbierania odpadów medycznych została zachowana. Umowa, która była zawarta wcześniej z firmą ze Skarżyska-Kamiennej cesją została przekazana i podpisana na nowo z firmą TPO z Łodzi. Ta ostatnia umowa została podpisana 1 sierpnia. Sprawdzaliśmy wykazy przekazywanych odpadów. Pierwszy odbiór był większy - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Teresa Krawczyk, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opatowie.

- Chcę podkreślić, że wszystkie procedury postępowania z odpadami medycznymi i komunalnymi w szpitalu zostały zachowane. Personel jest nieustannie szkolony w tym zakresie. Naprawdę nie stwierdziłam żadnych nieprawidłowości w zakresie gospodarki odpadami medycznymi - dodaje Krawczyk.

Jak mówi Teresa Krawczyk, sprawdzano także ilości odprowadzanych odpadów medycznych. W praktyce są one niezmiennie na tym samym poziomie. Odbiór ich następuje w cyklach tygodniowych i w przeliczeniu na miesięczne okresy ich suma liczona jest w tonach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH