Olsztyn: onkolog ma zapłacić za leczenie pacjentów

Sąd Apelacyjny w Białymstoku orzekł, że onkolog z Olsztyna ma z własnych środków zapłacić za leczenie pacjentów chorych na nowotwory.

Chodzi o byłą ordynator oddziału chemioterapii szpitala MSWiA w Olsztynie Agnieszkę Jagiełło-Gruszfeld, w przeszłości wojewódzkiego konsultanta ds. onkologii. Sprawa dotyczy leczenia tzw. chemioterapią niestandardową, za którą Fundusz odmówił szpitalowi refundacji, ponieważ lekarka nie sporządziła na czas stosownej dokumentacji i nie uzyskała na leczenie wcześniejszej zgody Funduszu.

Szpital wytoczył sprawę lekarce i zażądał od niej 90 tys. zł. W ocenie jego dyrekcji, lekarka umyślnie spowodowała szkodę, a to właśnie ona, jako ordynator, powinna troszczyć się w sposób szczególny o mienie zakładu pracy.

Zdaniem sądu lekarka nie dopełniła formalności potrzebnych do finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia i oddalił apelację lekarki w tej sprawie. Wyrok jest prawomocny, nie przysługuje od niego odwołanie. Sędzia przewodnicząca zaznaczyła, że w tej sprawie jeden z członków składu orzekającego złożył zdanie odrębne. Nie podała jakie to zdanie.

Jak powiedziała sędzia Władysława Prusator-Kałużna, ze względu na nieobecność stron podczas ogłaszania wyroku, uzasadnienie zostało pominięte i sąd nie będzie go podawał do wiadomości obecnych tylko na sali mediów.

Sąd pierwszej instancji orzekł, że lekarka ma z własnej kieszeni zapłacić za leczenie chorych na nowotwory, bo nie dopełniła formalności związanych z rozliczaniem się z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH