Obradowało Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej Fot. NIL

Prezydium NRL podjęło w piątek (27 lutego) trzy stanowiska: nt. projektu rozporządzenia ministra finansów w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego, projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie badań lekarskich pracowników oraz w sprawie projektu Porozumienia Wykonawczego między rządami RP i USA.

Omawiając projekt rozporządzenia ministra finansów, prezydium NRL ponowiło apel z 13 lutego 2015 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od świadczeń uzyskiwanych przez lekarzy w związku z uczestniczeniem w nieodpłatnych szkoleniach organizowanych przez organy samorządu.

Prezydium NRL nie zgłosiło uwag do projektu rozporządzenia w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy.

Odnosząc się do międzyrządowego Porozumienia Wykonawczego o statusie sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ws. wsparcia medycznego, prezydium NRL wskazało na potrzebę doprecyzowania przepisów i wyraźne wskazanie, że w nagłych wypadkach osobom nie wchodzącym w skład sił zbrojnych USA świadczeń zdrowotnych w niezbędnym zakresie mogą udzielać wchodzące w skład sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych osoby wykonujące zawody medyczne.

Czytaj: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH