OZZL/Rynek Zdrowia | 18-11-2019 15:43

OZZL solidaryzuje się z lekarką, która pozwała TVP

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy opublikował w poniedziałek (18 listopada) komunikat w sprawie poparcia dla doktor Katarzyny Pikulskiej. Proces, który lekarka wytoczyła TVP, rusza we wtorek.

Proces rusza we wtorek Fot. Archiwum

ZK OZZL podjął stanowisko, w którym solidaryzuje się z lekarką, jedną z organizatorów i czołowych uczestników protestu głodowego Porozumienia Rezydentów OZZL z roku 2017, w jej sporze sądowym z TVP. Przypomnijmy: telewizja publiczna opublikowała materiał pokazujący zdjęcia z "luksusowych wakacji" doktor Pikulskiej. W rzeczywistości chodziło o misje medyczne w Tanzanii i Kurdystanie.

"OZZL stanowczo sprzeciwia się szkalowaniu kogokolwiek zabierającego głos w debacie publicznej oraz manipulowaniu informacjami w celu podważenia jego wiarygodności i dobrego imienia. Takie działania rujnują więzy społeczne i utrudniają znalezienie rozwiązania najtrudniejszych problemów społecznych w naszym kraju, w tym przypadku fatalnej sytuacji publicznej ochrony zdrowia" - czytamy w stanowisku.

"Jest trudne do pojęcia, że telewizja publiczna, której misją powinno być łączenie społeczeństwa, zasypywanie podziałów, wspieranie wszystkich inicjatyw mających na celu zbudowanie lepszej przyszłości naszej Ojczyzny, atakowała tych, którzy upominali się o godne warunki leczenia chorych i bezpieczne warunki pracy pracowników publicznej ochrony zdrowia" - wskazuje OZZL.

Więcej: ozzl.org.pl