OZZL: płacimy miliony za błędy niektórych pracodawców

Zarząd Regionu Śląskiego OZZL rozważa podjęcie kroków prawnych wobec pracodawców, którzy nie szanują prawa i narażają zarządzane przez nich publiczne zakłady pracy na straty finansowe.

Zdaniem związkowców, za działania pracodawców, którzy nie szanują prawa i narażają zarządzane przez nich publiczne zakłady pracy na straty finansowe w znacznej wysokości - np. wypłata wynagrodzenia z odsetkami pracownikowi, który z wyłącznej winy pracodawcy przez ponad dwa lata nie świadczył pracy - de facto płacą wszyscy opłacający obowiązkową składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

''(...) olbrzymie pieniądze są w ochronie zdrowia woj. śląskiego marnotrawione w związku z licznymi procesami przegrywanymi przez nielicznych pracodawców łamiących rażąco prawo pracy. Pytanie: dlaczego pracodawcy tych nielicznych dyrektorów (zwykle samorządy) nie wyciągają z tego wniosków i ich natychmiast nie odwołują, ewentualnie dopuszczają i przyjmują ich własne wnioski o odwołanie (...)'' - wskazuje Maciej Niwiński, szef śląskich struktur OZZL.

Zarząd Regionu Śląskiego - w związku z licznymi przypadkami naruszania prawa pracy i wolności związkowych w woj. śląskim i kraju - rozważy też złożenie oficjalnej skargi na postępowanie władz RP (brak reakcji lub nieadekwatna reakcja władzy publicznej) m.in. do Rzecznika Praw Obywatelskich, Międzynarodowej Organizacji Pracy oraz ponownie do FEMS (Europejska Federacja Lekarzy Etatowych, której Zgromadzenie Ogólne potępiło już raz postępowanie władz RP).

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH