OZZL: instrukcja dla lekarzy ws. akcji składania wniosków do NFZ 26 kwietnia br.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL) opracował szczegółową instrukcję, dotyczącą akcji składania w dniu 26 kwietnia 2012 r. wniosków do NFZ o wykreślenie dotychczasowych zapisów o karach umownych z umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Jak tłumaczy OZZL celem składania wniosków do NFZ  jest wyeliminowanie z umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, zawieranych przez NFZ ze świadczeniodawcami - dotychczasowych zapisów o karach umownych.

Zapisy te zostały umieszczone w umowach na podstawie przepisów §29-31 załącznika do rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 6 maja 2008 r w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które to przepisy - zdaniem OZZL - są niekonstytucyjne.

Czytaj. OZZL: świadczeniodawcy mogą odmówić płacenia kar umownych, bo są nielegalne

Według OZZL wniosek taki powinien złożyć każdy świadczeniodawca, który ma podpisaną umowę z NFZ. Będą to więc lekarze prowadzący indywidualne praktyki lekarskie, NZOZ-y, SPZOZ-y, czyli  publiczne przychodnie i szpitale.

OZZL opublikował więc wzory listów, jakie powinien wysłać lekarz oraz organizacja terenowa związku do dyrektora swojej placówki oraz wzór wniosku świadczeniodawcy do NFZ o wykreślenie z umowy dotychczasowych zapisów o karach umownych podczas akcji 26 kwietnia br.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH