OPZZ: pionowa struktura inspekcji sanitarnej jest możliwa Projektu nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej uzyskał pozytywną opinię Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Fot. Archiwum

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przekazało do Głównego Inspektora Sanitarnego pozytywną opinię do projektu nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, której zasadniczą intencją jest zmiana struktury organów inspekcji i powrót do pionowego jej podporządkowania z nadzorem ministra zdrowia.

Multimedia

Opinia OPZZ nowelizacja PIS.pdf

0,21 MB
typ pliku: Prezentacja PDF

Jak wskazuje OPZZ, o zasadności zmiany podległości organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej Porozumienie wskazywało od 2010 r., czyli od czasu kiedy zespolono organy inspekcji szczebla powiatowego i wojewódzkiego poprzez ustanowienie ich organami niezespolonej administracji rządowej.

''Praktyczne funkcjonowanie inspekcji sanitarnej w latach 2010-2015 dowiodły, że jedynie pionowa struktura, w której funkcjonowała Państwowa Inspekcja Sanitarna przed rokiem 2010 - umożliwiała Ministrowi Zdrowia sprawowanie skutecznego nadzoru w zakresie zdrowia publicznego i bezkolizyjne podejmowanie decyzji w przypadku zagrożeń epidemiologicznych w kraju'' - czytamy w informacji OPZZ.

Opinia OPZZ w załączeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH