Nowy Sącz: szpital przeciw korupcji

Certyfikat potwierdzający wprowadzenie procedur antykorupcyjnych otrzymał Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu. - Chcemy, by obowiązujące u nas standardy etyczne były najwyższe - podkreśla Marcin Rolka, zastępca dyrektora szpitala.

Droga do uzyskania certyfikatu była długa. Szpital musiał najpierw wprowadzić szczegółowe procedury umożliwiające identyfikację i zapobieganie zjawiskom korupcyjnym. Utworzono obligatoryjne stanowisko doradcy etycznego, któremu zarówno pacjenci, jak i pracownicy powinni zgłaszać wszelkie przypadki korupcji.

Informacja w tej sprawie może być przekazywana anonimowo w formie pisemnej, ustnie lub pocztą elektroniczną na adres e-mail doradcy etycznego. Do dyspozycji zgłaszających jest specjalny formularz zgłoszeniowy. Dokumentacja dotycząca wszelkich zdarzeń potencjalnie korupcyjnych musi być przechowywana co najmniej przez trzy lata.

Każde zgłoszenie podlega weryfikacji. Jeśli doradca etyczny po konsultacji prawnej uzna, że podejrzenie korupcji jest uzasadnione, to podejmowane są natychmiastowe działania wyjaśniające, których obligatoryjnym elementem jest powiadomienie o sprawie dyrektora szpitala. Do niego należy decyzja, czy sprawa powinna trafić do prokuratury.

W sądeckim szpitalu z doradcą etycznym można się kontaktować pod numerem telefonu: 18/ 795 404 582 lub wysyłając wiadomość na adres e:mail: doradca.etyczny@szpitalnowysacz.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH