Niepełnosprawna studentka straciła wszystkie uprawnienia Kobieta straciła stypendium na uczelni, bezpłatne przejazdy komunikacją, ulgi na leki Fot. Archiwum

Niepełnosprawna studentka, chora na mukowiscydozę, straciła stypendium na uczelni, bezpłatne przejazdy komunikacją, ulgi na leki. Wszystko z powodu dokumentacji, która zaginęła w drodze pomiędzy różnymi instytucjami.

Przed sądem przez dwa lata toczyła się sprawa dot. stopnia niepełnosprawności chorej. Do 18. roku życia miała stopień znaczny, później przyznano jej umiarkowany na trzy lata. Rodzina nie zgodziła się z tym. Odwoła się do wojewódzkiego zespołu, następnie do sądu I instancji i II instancji. Sprawa zakończyła się przed rokiem - informuje Gazeta Wyborcza.

Na początku marca rodzina studentki złożyła w miejskim zespole ds. orzekania o niepełnosprawności przy Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie komplet dokumentów, by ponownie stanąć przed komisją. 31 marca, czyli ostatniego dnia obowiązywania orzeczenia, urzędnicy "zawiesili postępowanie" w tej sprawie, argumentując, że w sąd nadal rozpatruje odwołanie studentki dotyczące orzeczenia, które wygasło 31 marca. Okazało się, że w miejskim zespole nie ma akt kobiety.

W wojewódzkim zespole ds. orzekania o niepełnosprawności również nie mają dokumentów studentki, ale pracownicy zespołu ustalili, że z sądu okręgowego trafiły one do sądu rejonowego.

"Zapewniamy, że w momencie otrzymania, akta zostaną niezwłocznie przekazane do miejskiego zespołu. Biorąc pod uwagę słuszny interes, wojewódzki zespół będzie monitorował procedurę zwrotu akt do miejskiego zespołu, który jest organem właściwym do wydania orzeczenia" - napisano w przesłanym Gazecie Wyborczej oświadczeniu. Kiedy zostanie wydane nowe orzeczenie? Nie wiadomo.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH