Nielegalne przejęcie władzy w PZ Cormay? Jest pozew

Akcjonariusz PZ Cormay SA złożył 25 września 2014 roku pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie nielegalnego przejęcia władzy w spółce PZ Cormay SA - czytamy w przesłanym do redakcji komunikacie prasowym.

W pozwie akcjonariusz zaskarżył uchwały walnego zgromadzenia będące podstawą zmian w składzie rady nadzorczej spółki i w konsekwencji zmian w jej zarządzie, do których doszło 26 sierpnia br. Zdaniem powoda, uchwały walnego zgromadzenia są nieważne. Istnieją też podstawy do ich uchylenia.

"Uchwały te zostały podjęte dzięki głosom akcjonariuszy spółki, którzy zawarli porozumienie z naruszeniem obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy o ofercie. Porozumienie godzi w interesy samej PZ Cormay S.A. oraz akcjonariuszy nieuczestniczących w porozumieniu" - poinformowano w komunikacie.

Zdaniem powoda, to właśnie porozumienie pomiędzy funduszami inwestycyjnymi, będącymi akcjonariuszami spółki, pozwoliło na objęcie kontroli nad firmą oraz urządzeniem do badania krwi BlueBox i kilkoma innymi innowacyjnymi produktami.

"Jego członkowie dopuścili się szeregu naruszeń Ustawy o ofercie. Po pierwsze, mimo osiągnięcia 38,92 proc. ogólnej liczby głosów w spółce PZ Cormay S.A. nie poinformowali ani Komisji Nadzoru Finansowego, ani spółki o przekroczeniu progów 25 proc., 33 proc. oraz 1/3 głosów. Akcjonariusze ci nie ogłosili także w odpowiednim czasie wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji PZ Cormay S.A. w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów" - uważa pozywający. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH