Nie tylko szpital św. Rodziny: inne placówki też odmówiły aborcji

Projekt wystąpienia pokontrolnego z kontroli przeprowadzonej w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rodziny zawiera także informacje o uchybieniach w innej warszawskiej placówce, w której pacjentka szukała pomocy.

Gazeta Wyborcza przytacza najważniejsze ustalenia raportu z kontroli w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie. Wskazuje, że według dokumentu prof. Chazan nie mógł w tym przypadku powołać się na klauzulę sumienia oraz zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji w sprawie pacjentki. Autorzy wystąpienia pokontrolnego podają też, że dyrektor szpitala św. Rodziny nie potrafił jednoznacznie stwierdzić, dlaczego odmówił aborcji w placówce.

Ponadto z dokumentu wynika, że aborcji odmówiono pacjentce także w Szpitalu Bielańskim oraz w Instytucie Matki i Dziecka.

Więcej: www.gazeta.pl

Jak podaje Urząd m.st. Warszawy, wyniki kontroli były podstawą do decyzji o rozwiązaniu stosunku pracy z prof. Bogdanem Chazanem, dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny, w formie określonej przez prawo.

Czytaj też: Projekt wystąpienia pokontrolnego przeprowadzonej kontroli

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH