Naczelny Sąd Administracyjny o połączeniu białostockich szpitali

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku w sprawie połączenia szpitali zakaźnego i gruźliczego i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku złożył skargę na uchwałę Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 29 sierpnia 2011 r., dotyczącą połączenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. K. Dłuskiego w Białymstoku i SZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. W odpowiedzi organ wniósł o jej oddalenie.

Pod koniec 2011 r. SZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku złożył do sądu wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej uchwały. W uzasadnieniu wskazano, że wstrzymanie wykonania uchwały jest konieczne z uwagi na niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody lub trudnych do odwrócenia skutków, a szczególności wykreślenie skarżącego z KRS i z rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Skarżący wskazał również, że wykreślenie z rejestru oznacza niemożność zawarcia umów z NFZ i udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom.

Białostocki WSA odmówił SZOZ jednak wstrzymania zaskarżonej uchwały Sejmiku Województwa Podlaskiego w przedmiocie połączenia Szpitala im. K. Dłuskiego i Szpitala gruźliczego z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku.

NSA po rozpoznaniu 24 lutego br. zażalenia SP ZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 10 stycznia 2012 r., odmawiającego wstrzymania wykonania zaskarżonej uchwały - postanawia uchylić zaskarżone postanowienie i przekazać sprawę WSA do ponownego rozpoznania.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH