NRL: zaopiniują listę umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny

Prezes NRL, Maciej Hamankiewicz, poinformował, że wiceminister zdrowia Krzysztof Chlebus odpowiedział na jego pismo dotyczące pominięcia samorządu lekarskiego wśród grona adresatów zaproszonych do współpracy przy tworzeniu listy umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny. - Wiceminister wyraził w nim zdumienie tym faktem - przyznał Hamankiewicz.

Zgodnie z treścią odpowiedzi, wiceminister wystąpił we wrześniu 2012 roku do konsultantów krajowych i towarzystw naukowych z prośbą o przedstawienie propozycji umiejętności na wypadek konieczności pilnego podjęcia prac nad aktem wykonawczym do projektowanej ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

"Z uwagi na fakt, że oficjalne prace nad powyższymi aktami prawnymi nie zostały jeszcze podjęte, nie ma podstaw do traktowania tego wystąpienia jako uzgodnień zewnętrznych w rozumieniu § 12 ust. 1 uchwały Nr 49 Rady Ministrów z dnia 19 marca 2002 roku - Regulamin pracy Rady Ministrów- (M. P. Nr 13, poz. 221, zpóźn. zm.)." - czytamy w liście.
 
W związku z powyższym, wiceminister Krzysztof Chlebus zapewnił, że Naczelna Izba Lekarska jako wiodący organ uprawniony do opiniowania aktów prawnych, których projektodawcą jest minister zdrowia, zostanie zaproszona do zajęcia stanowiska w przedmiotowej kwestii na etapie tworzenia projektu rozporządzenia określającego listę umiejętności, w ramach oficjalnych konsultacji społecznych.

Więcej: www.nil.org.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH