Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wyraziło niezadowolenie ze sposobu wyjaśnienia przez Ministra Finansów poważnych problemów prawa podatkowego dotyczących oznaczenia towaru i usługi na paragonie fiskalnym.

W dniu 12 września 2013 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną prawa podatkowego w przedmiocie sposobu oznaczania nazwy towaru i usługi na paragonie fiskalnym.

Jak pisze NRL w opublikowanym stanowisku, wprawdzie w treści interpretacji zamieszczono pewne wytyczne dotyczące sposobu ustalenia nazwy towaru i usługi na paragonie fiskalnym w świetle rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących, interpretacja ta nie jest jednak wystarczająco precyzyjna, aby odpowiedzieć na większość pytań, jakie stawiają sobie lekarze świadczący usługi medyczne.

Udzielone przez Ministra Finansów wyjaśnienia są na tyle ogólne, że trudno przy ich pomocy rozwiązać problemy, z którymi borykają się lekarze zobowiązani do odpowiedniego zaprogramowania kas fiskalnych

Prezydium NRL wyraziło niezadowolenie, że zamiast wydać ogólne wytyczne co do zasad oznaczania nazwy usługi medycznej na paragonie fiskalnym, Ministerstwo Finansów postanowiło odsyłać lekarzy - podatników na drogę występowania o interpretacje indywidualne do odpowiednich izb skarbowych.

Więcej: www.nil.org.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH