NRL ws. sposobu prowadzenia konsultacji przez MZ

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz po raz kolejny stwierdza, że sposób prowadzenia przez MZ konsultacji społecznych jest fikcją i jaskrawym przejawem braku szacunku i lekceważenia środowisk, do których są przesyłane.

Wiąże się to z otrzymaniem 12 maja br. projektu rozporządzenia MZ ws. badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, z prośbą o zgłaszanie uwag w terminie, który upływał tego samego dnia tj. do 12 maja 2014 r.

W liście do wiceministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego Prezes NRL dodaje także:

"Jednocześnie dziwi fakt ponownego rozpoczynania prac legislacyjnych nad projektem rozporządzenia, który był już konsultowany pod koniec 2013 r. i którego treść uzgodniona została podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Zdrowia konferencji w dniu 19 lutego 2014 r.

W wyniku ww. konsultacji i uzgodnień uwzględniona została uwaga zgłoszona przez Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej w stanowisku Nr 1/14/P-VI z dnia 10 stycznia 2014 r., dotycząca skreślenia przepisów nakładających na lekarzy obowiązek powiadamiania organu wydający prawo jazdy o konieczności dokonania oceny predyspozycji zdrowotnych pacjenta, u którego stwierdzono przypadek wystąpienia epizodu ciężkiej hipoglikemii, albo przypadek wystąpienia napadu o symptomatologii padaczkowej lub podejrzenie albo istnienie padaczki.

Samorząd lekarski wyraża nadzieję, że uzgodniony wcześniej tekst projektu rozporządzenia w ww. zakresie pozostanie niezmieniony również w trakcie prac nad nowym, przekazanym przez Pana projektem”.

Więcej: www.nil.org.pl


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH