NIL: zażalenia pacjentów dotyczące leczenia stomatologicznego

Anna Lella, wiceprezes NRL i przewodnicząca komisji stomatologicznej NRL, zwróciła się do Rzecznika Praw Pacjenta Krystyny Kozłowskiej z prośbą o dodatkowe wyjaśnienia w sprawie informacji na temat liczby zażaleń od pacjentów dotyczących leczenia stomatologicznego, które w 2012 roku wpłynęły do Biura RPP.

Informacja, w której powoływano się na statystykę rzecznika praw pacjenta, mówiła o ponad 3 tysiącach zażaleń od pacjentów dotyczących leczenia stomatologicznego wykonywanego w ramach NFZ.

Wiceprezes NRL zwróciła się z prośbą o potwierdzenie, czy dane te rzeczywiście pochodzą z Biura Rzecznika Praw Pacjenta i czy zostały gdzieś oficjalnie opublikowane.

"Jeżeli tak, proszę o przekazanie dodatkowych danych dot. tego zagadnienia; w szczególności interesuje mnie sposób weryfikacji zarzutów oraz ile z wymienionych spraw znalazło potwierdzenie, tj. w ilu przypadkach rzeczywiście stwierdzono naruszenie praw pacjenta” - czytamy w liście opublikowanym na stronie internetowej NIL 31 października.

Wiceprezes poprosiła o potraktowanie sprawy jako pilnej, gdyż ”rozpowszechnianie przez media informacji ograniczającej się do liczby skarg, bez podania danych na temat ich faktycznej zasadności, nie powinno mieć miejsca.”

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH