NIL: protest przeciwko trybowi prac legislacyjnych ws. stażu podyplomowego

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zgłosił ministrowi zdrowia protest przeciwko trybowi prac legislacyjnych nad rozporządzeniem w sprawie stażu podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Zwrócił uwagę, że 26 września br. minister zdrowia podpisał i skierował do publikacji z datą wejścia w życie w dniu 1 października 2012 r. nowe rozporządzenie w sprawie stażu podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz w liście do ministra Bartosza Arłukowicza zwrócił uwagę, że ”narusza to art. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2000 roku o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, który w sposób jednoznaczny nakazuje, by akty normatywne zawierające przepisy powszechnie obowiązujące wchodziły w życie po upływie co najmniej 14 dni od dnia ogłoszenia".

Jednocześnie na stronie internetowej NIL zamieszczono 2 października komentarz do ww. rozporządzenia. Podkreślono, że w większości powtarza ono zapisy rozporządzenia z dnia 24 marca 2004 r. -  zmiany w samym tekście rozporządzenia mają charakter wtórny.

”Koordynatorom stażu zwracamy jednak uwagę na zmiany, jakie zostały zawarte w programach staży i wynikających z tego zmian w drukach dokumentów dotyczących odbywania stażu” - czytamy na stronie internetowej NIL, na której Zespół Radców Prawnych NIL przedstawił szczegółowo zmiany w programach staży cząstkowych.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH