NIL o odpowiedzi MZ ws. zarządzenia dotyczącego recept refundowanych

Do Naczelnej Izby Lekarskiej wpłynęła odpowiedź resortu zdrowia dotycząca zarządzenia ws. planowania, przygotowywania i prowadzenia kontroli wystawiania i realizacji recept na leki refundowane.

Resort zdrowia informuje w piśmie, że 14 sierpnia br. wpłynęło do Ministra Zdrowia zarządzenie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 8 sierpnia 2012 r. w sprawie planowania, przygotowywania i prowadzenia kontroli wysławiania i realizacji recept na refundowane leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne.

Obecnie podlega ono badaniu z urzędu w trybie art. 163 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164. poz. 1027, z późn. zm.) m.in. pod względem jego zgodności z prawem.

MZ wskazuje, że szczegółowej analizie i wyjaśnieniom poddawany jest wskazany przez prezesa NRL w piśmie do resortu przepis § 19 ust. 1 zarządzenia, który przewiduje, że oddział wojewódzki NFZ zawiadamia podmiot kontrolowany o kontroli najpóźniej w chwili jej rozpoczęcia. W przypadku stwierdzenia, iż narusza on przepisy prawa powszechnie obowiązującego, zostanie stwierdzona jego nieważność.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH