Prezes NRL poprosił ministra zdrowia o wskazanie stanu prac nad nowelizacją ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL przypomniał w piśmie, że informacje napływające od lekarzy o działaniach Narodowego Funduszu Zdrowia, zobowiązujących lekarzy do rozwiązania stosunków pracy z podmiotami leczniczymi będącymi świadczeniodawcą pod rygorem rozwiązania umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych zawartych przez Fundusz z lekarzami, potwierdzają konieczność pilnej nowelizacji ww. ustawy.

''W imieniu samorządu lekarskiego ponownie deklaruję udział jego przedstawicieli w tych pracach. Jednocześnie, w związku z wątpliwościami interpretacyjnymi dotyczącymi zakresu stosowania art. 132 ust. 3 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, rozwiązywanie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartych przez Narodowy Fundusz Zdrowia z lekarzami jest działaniem zbyt rygorystycznych i szkodzącym nie tylko lekarzom, ale przede wszystkim pacjentom poprzez ograniczenie dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej'' - napisał prezes Hamankiewicz.

Więcej: www.nil.org.pl Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH