NIL: ciąg dalszy ws. lekarzy dentystów w samorządzie W liście do ministra zdrowia prezes NRL Maciej Hamankiewicz odnosi się m.in. do kwestii poprawki dotyczącą mnożenia głosów oddanych przez lekarzy dentystów w wyborach do izb lekarskich przez cztery. Fot. PTWP

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL wystosował 1 czerwca 2016 r.  pismo do ministra zdrowia ws. wniosku o wprowadzenie do projektu uchwały w sprawie regulaminu wyborów do izb lekarskich m.in. poprawki dotyczącej mnożenia głosów oddanych przez lekarzy dentystów przez cztery.

Jak wyjaśnia prezes Hamankiewicz, ''wniosek o wprowadzenie do projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie regulaminu wyborów do izb lekarskich, na stanowiska w organach i trybu odwoływania członków tych organów i osób zajmujących stanowiska w tych organach m.in. poprawkę dotyczącą mnożenia głosów oddanych przez lekarzy dentystów przez cztery został podpisany przez 34 delegatów. Nie miało to jednak znaczenia przy jego procedowaniu, bo każdy wniosek złożony na Zjeździe do Komisji Uchwał i Wniosków (…) jest poddawany takiej samej procedurze, a finalnie musi zostać przegłosowany przez Zjazd''.

Prezes tłumaczy również, że we wniosku zgłaszającym poprawki do ww. projektu uchwały, poza poprawkami ściśle dotyczącymi regulaminu wyborów, były inne propozycje, które dotyczyły zniesienia równości wyborów oraz zapewnienia odpowiedniego wpływu lekarzy dentystów na obsadę stanowisk funkcyjnych zagwarantowanych w ustawie o izbach lekarskich dla lekarzy dentystów.

Propozycje te nie tylko nie mieściły się w materii procedowanej uchwały wyborczej, a także w tematyce spraw, dla których Zjazd został zwołany.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH