NIA: karanie za brak bezpłatnych dyżurów aptek - kuriozalne

Naczelna Rada Aptekarska protestuje przeciwko wprowadzeniu instrumentu egzekucji ustaleń w zakresie godzin otwarcia aptek ogólnodostępnych (dyżurów aptek) w postaci kar administracyjnych.

- W związku z informacją o przygotowywaniu założeń do projektu ustawy o poprawie funkcjonowania organizacji wykonywania zadań publicznych przez jednostki samorządu terytorialnego, w imieniu samorządu aptekarskiego zgłaszam stanowczy sprzeciw odnośnie proponowanego w ustawie Prawo farmaceutyczne rozwiązania, polegającego na wprowadzeniu instrumentu egzekucji ustaleń w zakresie godzin otwarcia aptek ogólnodostępnych (dyżurów aptek) w postaci kar administracyjnych, nakładanych na właścicieli aptek przez właściwych wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych - informuje Grzegorz Kucharewicz, prezes NRA w piśmie adresowanym do Małgorzaty Hirszel, sekretarza Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Naczelna Rada Aptekarska wielokrotnie przedstawiała stanowisko, że obciążanie właścicieli aptek kosztami nocnych dyżurów, pełnionych w celu zaspakajania zbiorowych potrzeb wspólnoty bez stosownego ekwiwalentu, narusza podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa.

Jak wykazały wyliczenia, koszt jednego 12. godzinnego dyżuru nocnego w dni powszednie wynosi ok. 300 zł, zaś w dni wolne od pracy 400 złotych.

NIA za niedopuszczalne uważa obciążanie właścicieli aptek pełnymi kosztami związanymi z pełnieniem dyżurów, a za kuriozalne obciążanie ich karami za działalność wykonywaną przez nich bezpłatnie.

Więcej: http://nia.org.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH