NFZ publikuje zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne. Zmiany dotyczą skali TISS-28.

 Wprowadzana zmiana, polegająca na aktualizacji załączników nr 3a i 3b do zarządzenia, ma na celu zachowanie jednolitych zasad rozliczania skali TISS - 28 w ramach umów na udzielanie świadczeń w rodzaju leczenie szpitalne i w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne i stanowi konsekwencję zmian wprowadzonych zarządzeniem Nr 119/2017/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne.

Brzmienie załączników dotyczących skali TISS-28 było przedstawione do konsultacji publicznych w ramach konsultacji obowiązującego od dnia 1 stycznia 2018 r. zarządzenia Nr 119/2017/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 30listopada 2017 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne.

Nowelizacja zarządzenia Nr 58/2016/DSOZ nie wpłynie zasadniczo na zwiększenie kosztów finansowania świadczeń.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH