NFZ opublikował zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie regulaminu organizacyjnego Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Dotyczy ono nowych zadań Departamentu Kontroli - w obszarze oceny jakości świadczeń opieki zdrowotnej.

Zgodnie z zarządzeniem Departament Kontroli NFZ otrzymuje kolejne zadania:

W ust. 2 po pkt 3 zarządzenia dodaje się pkt 3a w brzmieniu:

3a) prowadzenie prac związanych z oceną jakości świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności poprzez:
a) opracowywanie klinicznych wskaźników jakości świadczeń opieki zdrowotnej,
b) dokonywanie oceny wpływu regulacji prawnych oraz przyjętego sposobu finansowania na jakość udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej oraz opracowywanie rekomendacji systemowych w tym zakresie,
c) współpracę z urzędami i innymi podmiotami, do których zadań należą kwestie związane z oceną jakości świadczeń opieki zdrowotnej.

Jak czytamy w uzasadnieniu zmiana Regulaminu Organizacyjnego Centrali obejmuje dodanie do kompetencji Departamentu Kontroli zadań w obszarze oceny jakości świadczeń opieki zdrowotnej.

Narodowy Fundusz Zdrowia, zgodnie z projektem ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, uczestniczył będzie w procesie opracowywania klinicznych wskaźników jakości (art. 19 projektu).

Rola Departamentu Kontroli, mającego nadzór nad realizacją funkcji kontrolnej przez OW NFZ, która umożliwia sprawdzenie w rzeczywistości parametrów jakościowych udzielanych świadczeń przez konkretnych świadczeniodawców, jest w tym procesie szczególnie istotna.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH