Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano zarządzenie (92/2014/DGL) wprowadzające zmiany w procedurach rozpatrywania zażaleń składanych do prezesa NFZ na czynności dyrektora wojewódzkiego oddziału Funduszu dotyczące kontroli w zakresie monitorowania ordynacji lekarskiej.

W dotychczasowym zarządzeniu (zarządzeniu Nr 31/2013/DGL) wprowadzono zmianę polegającą na dodaniu do załącznika § 7 w brzmieniu: § 7. 1. W terminie do 31 stycznia każdego roku, Przewodniczący Zespołu przedkłada Prezesowi Funduszu sprawozdanie z prac Zespołu za poprzedni rok kalendarzowy, zwane dalej "sprawozdaniem".

Dodano także punkt 2.: Przewodniczący Zespołu w sprawozdaniu zamieszcza również ocenę pracy członków Zespołu, biorąc w szczególności pod uwagę ich obecność podczas posiedzeń oraz zaangażowanie w prace Zespołu.

Punkt 3 uzyskał brzmienie : W przypadku nieobecności członka Zespołu podczas więcej niż 50% posiedzeń Zespołu w ciągu roku kalendarzowego lub w przypadku nieobecności członka Zespołu na kolejnych 6 posiedzeniach Zespołu, Przewodniczący Zespołu stwierdza w sprawozdaniu brak możliwości dokonania oceny pracy członka Zespołu oraz składa do Prezesa Funduszu wniosek o jego odwołanie i powołanie nowego członka Zespołu w trybie i na zasadach określonych w § 2.".

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH