Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na swojej stronie informację dotyczącą zasady otrzymywania przez świadczeniodawców dodatkowych środków finansowych na świadczenia opieki zdrowotnej, w udzielaniu których biorą udział pielęgniarki i położne.

Zasady te wprowadza podpisane w środę (16 września) zarządzenie Nr 61/2015/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniające zarządzenie określające warunki zawierania i realizacji umów w poszczególnych rodzajach świadczeń.

Zarządzenie zostało wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września br. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Przepisy ww. rozporządzenia wprowadzają zasady zwiększenia finasowania świadczeń, w udzielaniu których biorą udział pielęgniarki i położne, co w konsekwencji prowadzić powinno do wzrostu ich wynagrodzeń.

Zgodnie z ww. regulacjami w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia rozporządzenia świadczeniodawcy (z wyłączeniem podstawowej opieki zdrowotnej i świadczeń wysokospecjalistycznych) przekażą do oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia informacje o liczbie pielęgniarek i położnych wykonujących u tego świadczeniodawcy zawód oraz w formie indywidualnych praktyk w przedsiębiorstwach podmiotów leczniczych, biorących udział w realizacji świadczeń.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH