Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował komunikat dotyczący zarządzenia w sprawie realizacji zaopatrzenia w wyroby medyczne.

Jak informuje rzecznik NFZ, Andrzej Troszyński, konieczność wydania zarządzenia prezesa NFZ wynikała przede wszystkim z treści opublikowanych 17 grudnia br. rozporządzeń Ministra Zdrowia: z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinien odpowiadać lokal podmiotu wykonującego czynności z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne dostępne na zlecenie.

W związku z tym, że rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzoru zlecenia naprawy wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2014 r. wprowadzono w §21 zarządzenia przepisy przejściowe. Dotyczą one wzorów zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne i będą obowiązywać w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca br.

Osoba uprawniona do wystawienia zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne jest obowiązana w tym okresie do wprowadzenia zmian w wystawianym zleceniu.

Więcej: www.nfz.gov.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH