Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowany został projekt zarządzenia w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.

Jak poinformował Andrzej Troszyński, rzecznik NFZ, projekt implementuje zapisy nowelizacji ustawy z 21 marca br. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2014.619), wprowadzającej m.in. możliwość otwierania i prowadzenia działalności w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej przez specjalistów w dziedzinie pediatrii i chorób wewnętrznych oraz zmianę zasad dokonywania wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Inną zmianą jest umożliwienie pacjentom złożenia deklaracji wyboru świadczeniodawcy tak, aby deklaracja nie traciła ważności w przypadku zmiany miejsca pracy przez lekarza, pielęgniarkę, czy położną.

Dodatkowo, zgodnie z zapisami nowelizowanej ustawy, zwiększa się możliwość bezpłatnej zmiany świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej z dwóch do trzech razy w ciągu roku kalendarzowego.

Uwagi do opublikowanego projektu można przesyłać do Funduszu do dnia 10 czerwca.

Więcej: www.nfz.gov pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH