Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła, w celu wyrażenia opinii przez właściwe w sprawie podmioty, projekt zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez podmioty realizujące świadczenia koordynowanej opieki nad kobietą i dzieckiem.

Jak podaje Fundusz, zmiany wprowadzone w projekcie zarządzenia są efektem dużej liczby zmian wprowadzonych do zarządzenia Nr 125/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 22 grudnia 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez podmioty realizujące świadczenia koordynowanej opieki nad kobietą i dzieckiem oraz zmiany niektórych zarządzeń Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z przepisami ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem".

Jednocześnie w załączniku nr 1d stanowiącym Katalog produktów rozliczeniowych koordynowanej opieki nad osobami z całościowymi zaburzeniami rozwoju (KO-CZR), w ramach produktu rozliczeniowego: KO-CZR program terapeutyczno-rehabilitacyjny, wydłużono możliwość rozliczenia 25 godzin programu terapeutycznego z miesięcznego na kwartalny. 

Opinie w sprawie projektu należy przekazać w terminie do dnia 28 marca 2018 roku.

Więcej: www.nfz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH