NFZ zmienił w czwartek (12 grudnia) zarządzenie w sprawie warunków postępowania dotyczących zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w części dotyczącej jawności ofert składanych przez świadczeniodawców.

”Oferty złożone w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy są jawne po jego zakończeniu, z wyłączeniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorcy, które zastrzeżone zostały przez świadczeniodawcę” - czytamy w zarządzeniu nr 74/2013/DSOZ prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą obowiązującą od  21 listopada 2013 r.

Przypomnijmy, że 21 listopada weszła w życie zmiana ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Wynika z niej, że jawne są nie tylko dane zawarte w umowach o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, ale też oferty złożone w postępowaniu o udzielanie takich świadczeń. Wszystkie one muszą być publikowane na stronie NFZ. W poniedziałek (9 grudnia) Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że Narodowy Fundusz Zdrowia musi ujawniać wszystkie dane, które są informacją publiczną.

Czytaj: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH