NFZ o wynikach kontroli NIK

NFZ wystosował do Najwyższej Izby Kontroli stanowisko odnoszące się do informacji Izby o wynikach kontroli w zakresie kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej.

"Podsumowanie wyników kontroli zaprezentowane w przekazywanej przez NIK informacji o wynikach kontroli i negatywny wydźwięk przedstawionych w niej sformułowań wydają się być nieadekwatne do ocen przedstawionych przez NIK w wystąpieniach pokontrolnych" - ocenia Wiesława Kłos, zastępca prezesa ds. finansowych w zastępstwie prezesa NFZ, w piśmie do prezesa NIK.

Zdaniem przedstawiciela NFZ, przygotowane i wdrożone w ramach ustawowych kompetencji narzędzia i regulacje do kontraktowania świadczeń były nie tylko wystarczające, ale i skuteczne. Wskazane przez NIK w tym zakresie uchybienia wynikały w dużej mierze z obowiązujących w tym obszarze uregulowań prawnych.

Czytaj też. NIK: kontraktowanie świadczeń przez Fundusz nieprzejrzyste i korupcjogenne

Jednocześnie Fundusz wyraża niepokój w kwestii udostępnienia szerokiej opinii publicznej wyników przeprowadzonej przez NIK kontroli przed upływem terminu przedstawienia przez Fundusz stanowiska w sprawie informacji o wynikach kontroli.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH