NFZ o konieczności aktualizacji danych przez świadczeniodawców

NFZ przypomina, że od 1 lipca 2011 roku obowiązują przepisy ustawy o działalności leczniczej (Dz.U. z dnia 1 czerwca 2011 r. nr 112, poz. 654), które zmieniły definicję świadczeniodawcy i status prawny większości podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej. Uaktualnienie danych będzie warunkiem przystąpienia do konkursów ogłaszanych przez płatnika.

Z dniem wejścia w życie ustawy niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej stały się przedsiębiorstwami podmiotów leczniczych i przestały być świadczeniodawcami uprawnionymi do samodzielnego złożenia oferty i podpisywania umów z Funduszem.

W myśl nowych przepisów podmiotem właściwym do zawarcia umowy jest w tym przypadku podmiot leczniczy, czyli w szczególności: przedsiębiorca w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, fundacja, stowarzyszenie, związek wyznaniowy, kościół lub kościelna osoba prawna.

W celu prawidłowego i skutecznego złożenia oferty i zawarcia umowy na rok 2012, konieczna jest aktualizacja danych w portalu świadczeniodawcy. Aktualizacja danych w portalu jest niezbędna także w przypadku umów niewygasających z końcem bieżącego roku a także jest warunkiem przygotowania oferty.

Zmiany w portalu NFZ obejmują konieczność uzupełnienia danych dotyczących podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Do danych świadczeniodawców został dodany nowy zakres informacyjny. Dane opisujące podmiot wykonujący działalność leczniczą to:

- nazwa
- NIP
- REGON
- adres siedziby podmiotu
- dane kontaktowe (telefon, fax, e-mail)
- wskazanie odpowiedniej pozycji ze słownika podmiotów wykonujących działalność leczniczą

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH