NFOŚiGW dementuje informacje nt. przetargu na usługi medyczne Fot. Fotolia

NFOŚiGW poinformował, że dane przekazane przez "Super Express" na temat przetargu na usługi medyczne - a w ślad za nim przez inne media, w tym wprost.pl - są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd opinię publiczną

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że zgodnie z art. 229 Kodeksu Pracy - jako pracodawca - ma obowiązek zapewnienia opieki zdrowotnej pracownikom w zakresie standardowych usług leczniczych oraz usług medycznych. 

Przetarg o udzielenie zamówienia publicznego, zgodnie z zasadami określonymi w art. 138g ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2017 r. poz. 1579) na świadczenie usług zdrowotnych dla pracowników NFOŚiGW, został ogłoszony 19 grudnia 2017 r.

Zakres pakietów medycznych dotyczących Kliniki "Chirurgii Jednego Dnia" jest standardową ofertą Centrum Medycznego, skierowaną do klientów abonamentowych. Wysokość zniżki jest również standardowa, dlatego wskazana została w zamówieniu jako ogólnodostępna.

NFOŚiGW ponosi koszty ryczałtowe za każdy pakiet pracowniczy w wysokości 92 zł miesięcznie i tylko tyle. Pakiet obejmuje, bezpłatnie dla pracownika, przede wszystkim usługi z zakresu medycyny pracy, a także między innymi porady lekarskie, konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne, radiologiczne, endoskopowe i inne oraz programy rehabilitacyjne i promocji zdrowia.

Koszt pozostałych usług medycznych, w tym Kliniki "Chirurgii Jednego Dnia", ale także na przykład hospitalizacji czy stomatologii, nie jest ponoszony przez pracodawcę. Jeżeli pracownik chce z wyżej wymienionych usług skorzystać indywidualnie, płaci za nie we własnym zakresie, korzystając ze zniżki proponowanej przez Centrum Medyczne, na co jednak NFOŚiGW nie ma wpływu.

Nieprawdą jest zatem - czytamy w komunikacie - że NFOŚIGW finansuje pracownikom zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej lub każdą dowolną usługę chirurgiczną. Środki publiczne w wysokości 92 zł miesięcznie za pakiet medyczny dla pracownika wydatkowane są rzetelnie, zgodnie z prawem i w celu realizowania obowiązków nałożonych Kodeksem Pracy na pracodawcę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH