Mysłowice: dyrektor ośrodka rehabilitacyjnego do zwolnienia po kontroli CBA?

Wnioski o wypowiedzenie pracy dyrektorowi mysłowickiego ośrodka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci sformułowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak poinformował PAP rzecznik tej służby Jacek Dobrzyński, podstawą wniosków jest naruszenie przez dyrektora ośrodka ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby, które jednocześnie pełnią funkcje publiczne. Zakazuje ona m.in. posiadania takim osobom udziałów w spółkach prywatnych przekraczających 10 proc. ich kapitału zakładowego.

Dobrzyński wskazał, że 54-letni dyrektor i prezes miał takie udziały, a także wbrew prawu występował jako pełnomocnik jednej ze spółek w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wnioski były następstwem kontroli jego pracy jako dyrektora Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Mysłowicach. 

Podczas kontroli funkcjonariusze zdziwili się, że dyrektor ośrodka pełni jednocześnie funkcję prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach. 

Po przeprowadzeniu kontroli CBA skierowało więc dwa wystąpienie pokontrolne ‒ do prezydenta Mysłowic z wnioskiem o rozwiązanie stosunku pracy z winy pracownika oraz do przewodniczącego rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach ‒ z wnioskiem o odwołanie prezesa tej spółki. 

Zarzuty CBA wobec 54-letniego dyrektora i prezesa dotyczą czasu, gdy Mysłowicami rządził prezydent Grzegorz Osyra. We wrześniu ub. roku po śledztwie prowadzonym przez Biuro Osyra został oskarżony o przekroczenie uprawnień przy przyznawaniu mieszkań komunalnych oraz poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym sprzed 6 lat. 

W październiku ub. roku Osyra został nieprawomocnie skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz 34 tys. zł grzywny za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań. Sprawa dotyczyła śledztwa podjętego po rzekomym zamachu na Osyrę podczas kampanii przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi w Mysłowicach w styczniu 2003 r. W ubiegłorocznych wyborach Osyra przegrał walkę o reelekcję.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH