Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań, dotyczących kształcenia pielęgniarek i położnych został we wtorek (21 lutego) przekazany do uzgodnień zewnętrznych.

Do konsultacji przekazywane jest rozporządzanie oparte na ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej z 15 lipca 2011 r. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że projektowane aktualnie regulacje poprzedzone były rozporządzeniem w sprawie standardów kształcenia pielęgniarek i położnych w szkołach wyższych i wyższych szkołach zawodowych z dnia 15 kwietnia 2002 r.

Konsultowany obecnie projekt rozporządzenia określa szczegółowe wymagania dotyczące kształcenia pielęgniarek i położnych w szkołach pielęgniarskich i szkołach położnych. Rozporządzenie zawiera wymogi w zakresie sposobu realizacji programu kształcenia, kadry, bazy dydaktycznej, w tym służącej kształceniu klinicznemu (praktyki zawodowe) oraz wymagania dotyczące posiadania wewnętrznego systemu oceny jakości kształcenia.

Jak informuje resort zdrowia w uzasadnieniu projektu, z uwagi na fakt, że rozporządzenie nie wprowadza nowych wymagań w stosunku do obowiązującego stanu prawnego wejdzie ono w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych 21 lutego. Termin zgłaszania uwag upływa 29 lutego.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH