Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie stworzenia kompleksowej regulacji dotyczącej działalności biegłych sądowych.

Wiceminister Marcin Warchoł poinformował, że projekt ustawy został poddany konsultacjom publicznym. Swoje opinie przedstawili m.in. Prokurator Generalny, Krajowa Rad Sądownictwa, Sąd Najwyższy.

Ponadto, wiceminister podkreślił, że od września 2014 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości była prowadzona przez NIK kontrola pt. „Funkcjonowanie biegłych w wymiarze sprawiedliwości".

W wyniku kontroli uznano za zasadne rozważenie zmian w przygotowanym projekcie ustawy o biegłych sądowych, tak aby zostały uwzględnione uwagi przedstawione podczas konsultacji a także wnioski z badań, które Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło Instytutowi Wymiaru Sprawiedliwości.

Obecnie resort oczekuje na zakończenie prac badawczych Instytutu, a następnie dokonanie ich analizy w kontekście przygotowanego projektu ustawy o biegłych sądowych. Przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości zaznaczył, że dopiero wówczas możliwe będzie podjęcie decyzji co do dalszych prac legislacyjnych.

Więcej: www.brpo.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH