Milionowa kara PIS za produkcję dopalaczy Fot. GIS

Nałożona przez Państwową Inspekcję Sanitarną w styczniu 2017 r. kara w wys. 1 mln zł za wytwarzanie produktu zawierającego substancję 4CMC, nabrała statusu natychmiastowej wykonalności.

Strona złożyła odwołanie od tej decyzji do organu wyższej instancji, które w wyniku ponownego rozpatrzenia sprawy nie zostało uwzględnione. 

Jak czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na wysokość kary wpłynęła wyjątkowa szkodliwość opisywanego procederu, w tym znaczna ilość wytworzonej nielegalnie substancji. Wymierzenie kary było możliwe m.in. dzięki wzorowej współpracy PIS z Policją i organami prokuratury.

W lipcu 2017 r. funkcjonariusze CBŚP przy udziale pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej zlikwidowali w północnej Polsce nielegalne laboratorium produkujące nowy syntetyczny narkotyk o nazwie 4-chlorometkatynon (4CMC), będący składnikiem popularnych „dopalaczy”.

Środek ten jest niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka, jego zażywanie wywołuje zaburzenia rytmu serca, długotrwałe ataki paniki, skurcze mięśni oraz bóle i zawroty głowy. Na miejscu zabezpieczono łącznie 128 kg tej substancji w różnej fazie produkcji, w tym ponad 56 kg gotowego produktu, z którego można przygotować ok. 2 mln dawek aktywnych nowego narkotyku o wartości czarnorynkowej nawet 2,5 mln zł.

Więcej: www.gis.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH