Mazowieckie: CBA w sanepidzie Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało sprawę do prokuratury Fot. Archiwum

W Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie dochodziło do nieprawidłowości w zakresie zleceń i umów zawieranych przez dyrekcję sanepidu z jego pracownikami na ponad 3 mln zł - wskazuje CBA, które zawiadomiło prokuraturę w tej sprawie.

Funkcjonariusze CBA stwierdzili nieprawidłowości polegające na nieprzestrzeganiu przez dyrekcję Stacji przepisów Kodeksu pracy oraz ustawy o finansach publicznych. - Nasze ustalenia mogą wskazywać także na popełnienie przestępstw - poinformował w środę Piotr Kaczorek z CBA.

Według CBA w latach 2008-2014 dyrekcja sanepidu zawierała umowy zlecenia ze swoimi pracownikami obok istniejących umów o pracę. Liczba takich umów sięgała nawet do 250 rocznie.

- W zdecydowanej większości prace wykonywane w ramach umów zleceń były jednakowe, tożsame z zadaniami określonymi w zakresie obowiązków wynikających z umowy o pracę i z powodzeniem mogły być wykonane w ramach codziennych obowiązków pracowników - poinformował Kaczorek.

CBA wskazuje w swoim zawiadomieniu złożonym do prokuratury, że środki przeznaczone przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie w latach 2008-2014 na pokrycie umów zleceń z 38 pracownikami były nie mniejszej niż 3,3 mln zł. - Tylko samo kierownictwo stacji wypłaciło sobie z kasy ponad 1,3 mln zł za takie zlecenia - poinformował Kaczorek.

Po kontroli CBA zawiadomiło Prokuraturę Okręgową w Warszawie o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej".

Wystąpienie pokontrolne ze wskazaniem ujawnionych nieprawidłowości Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało do wojewody mazowieckiego

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH