Mazowieckie: CBA w sanepidzie Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało sprawę do prokuratury Fot. Archiwum

W Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie dochodziło do nieprawidłowości w zakresie zleceń i umów zawieranych przez dyrekcję sanepidu z jego pracownikami na ponad 3 mln zł - wskazuje CBA, które zawiadomiło prokuraturę w tej sprawie.

Funkcjonariusze CBA stwierdzili nieprawidłowości polegające na nieprzestrzeganiu przez dyrekcję Stacji przepisów Kodeksu pracy oraz ustawy o finansach publicznych. - Nasze ustalenia mogą wskazywać także na popełnienie przestępstw - poinformował w środę Piotr Kaczorek z CBA.

Według CBA w latach 2008-2014 dyrekcja sanepidu zawierała umowy zlecenia ze swoimi pracownikami obok istniejących umów o pracę. Liczba takich umów sięgała nawet do 250 rocznie.

- W zdecydowanej większości prace wykonywane w ramach umów zleceń były jednakowe, tożsame z zadaniami określonymi w zakresie obowiązków wynikających z umowy o pracę i z powodzeniem mogły być wykonane w ramach codziennych obowiązków pracowników - poinformował Kaczorek.

CBA wskazuje w swoim zawiadomieniu złożonym do prokuratury, że środki przeznaczone przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie w latach 2008-2014 na pokrycie umów zleceń z 38 pracownikami były nie mniejszej niż 3,3 mln zł. - Tylko samo kierownictwo stacji wypłaciło sobie z kasy ponad 1,3 mln zł za takie zlecenia - poinformował Kaczorek.

Po kontroli CBA zawiadomiło Prokuraturę Okręgową w Warszawie o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej".

Wystąpienie pokontrolne ze wskazaniem ujawnionych nieprawidłowości Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało do wojewody mazowieckiego

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH