Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia | 27-04-2015 10:53

Małopolska: z nożem do ratowników medycznych

42- letni mężczyzna z Łęg Tarnowskich wezwał pogotowie ratunkowe, tłumacząc, że uszkodził sobie nogę po tym, jak upadł ze schodów. Dyspozytor wysłał do niego karetkę podstawową, z 3-osobowym zespołem ratowników. Gdy ci zapukali do drzwi jego domu, zaatakował ich ponad 30-centymetrowym nożem.

Mężczyzna najpierw nie reagował na pukanie do drzwi. Gdy je wreszcie otworzył, przywitał ratowników z kuchennym nożem w ręku. Zaczął nim niebezpiecznie wymachiwać w kierunku 24-letniej ratowniczki Katarzyny C. W pewnym momencie zamachnął się tak, jakby chciał ją nim ugodzić.

Kobieta instynktownie, w ostatniej chwili, odskoczyła. Ratując się ucieczką, przeleciała przez barierkę przy wejściu do budynku i tak niefortunnie upadła, że złamała nogę. Ratownicy z karetki wezwali policję. Do domu 42-latka ponownie weszli już w asyście funkcjonariuszy. Obejrzeli jego nogę, ale okazało się, że nie wymagała interwencji.

Mężczyzna był pijany, a powodem jego agresji miały być pretensje do ratowników w związku ze śmiercią jego matki.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli nóż, którym miał zaatakować zespół pogotowia. Na jego wniosek Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Łęgu na trzy miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl