MZ: wykonanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości

Resort zdrowia opublikował projekt sprawozdania z wykonania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 roku.

Zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2012 r. poz. 1356), sprawozdanie corocznie składane jest przez Radę Ministrów Sejmowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Na podstawie sprawozdania, biorąc pod uwagę przytoczone dane, Rada Ministrów rekomenduje zwrócenie szczególnej uwagi na zmniejszanie dostępności fizycznej i ekonomicznej alkoholu, zapewnienie kompleksowości opieki terapeutycznej, w zakresie leczenia uzależnienia od alkoholu; nieskuteczne egzekwowanie prawa zakazującego sprzedaż napojów alkoholowych osobom nieletnim; niedostateczne rozpowszechnianie i rozwijanie programów profilaktycznych o naukowo sprawdzonej skuteczności; potrzeba wypracowania standardów oraz zapewnienia stabilnej sytuacji finansowej specjalistycznym placówkom pomagającym dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym a także konieczność wzmocnienia działań oraz aktywizacji służb mających na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Termin zgłaszania uwag mija 15 lipca 2013 r.

Więcej: www.mz.gov.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH