MZ ws. Dobrej Praktyki Laboratoryjnej

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej i wykonywania badań zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej został przekazany do konsultacji.

Projektowana regulacja zastąpi dotychczasowe, obowiązujące rozporządzenie ministra zdrowia z 28 maja 2010 roku w sprawie kryteriów, które powinny spełniać jednostki organizacyjne, wykonujące badania substancji i preparatów chemicznych oraz kontroli spełniania tych kryteriów (Dz. U. Nr 109, poz. 722).

Przekazany do konsultacji projekt zawiera m. in. zmiany polegające na przeniesieniu części przepisów, znajdujących się dotychczas w rozporządzeniu z 28 maja 2010 r. do artykułu 16 ustawy o substancjach chemicznych i mieszaninach.

Projektowane rozporządzenia wejdzie w życie w dniu ogłoszenia. Jak informuje MZ, projektowana regulacja włącza do polskiego porządku prawnego przepisy unijne. Zakres wprowadzanych zmian oraz przedmiot regulacji sprawiają, że za celowe resort uznaje niezwłoczne wejście w życie projektowanego rozporządzenia.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych 18 maja 2012 roku. Termin zgłaszania uwag dla konsultacji resortowych upływa 7 dni od otrzymania projektu. Termin zgłaszania uwag dla konsultacji społecznych upływa 14 dni od otrzymania projektu.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH