Ministerstwo Zdrowia publikuje projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowego wzoru zamówienia indywidualnego na produkty krwiopochodne, rekombinowane koncentraty czynników krzepnięcia oraz desmopresynę.

Rozporządzenie ma na celu zapewnienie stosowania jednolitego wzoru zamówienia, zawierającego wszelkie przewidziane ustawą dane.

Wzór zamówienia indywidualnego może zostać wypełniony w wersji papierowej lub poprzez wydruk z internetowego systemu zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia i desmopresynę, zawierający wyłącznie zaznaczony przez lekarza rodzaj skazy krwotocznej, wybrany przez lekarza rodzaj produktu leczniczego oraz wybrane przez lekarza wskazanie do wydania koncentratów czynników krzepnięcia oraz desmopresyny.

Internetowy system zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia i desmopresynę stanowi część składową systemu RUM-NFZ, a Narodowe Centrum Krwi, Instytut Hematologii i Transfuzjologii oraz Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa posiadają uprawnienia do korzystania z jego ściśle określonych obszarów.

Wdrożenie internetowego systemu zleceń na koncentraty czynników krzepnięcia i desmopresynę stanowi realizację zadań określonych w Narodowym Programie Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2012-2018, którego jednym z celów szczegółowych jest prowadzenie ewidencji chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne w formie aplikacji komputerowej, która będzie gromadziła i udostępniała dane upoważnionym osobom i podmiotom, w czasie rzeczywistym za pośrednictwem portalu internetowego, w oparciu o i w powiązaniu z bazą danych prowadzoną w ramach realizacji programu zdrowotnego finansowego przez Narodowy Fundusz Zdrowia pn. "Zapobieganie krwawieniom u dzieci z hemofilią A i B”.

Aplikacja ta jest stosowana w finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia ww. programie, umożliwiając prawidłową i efektywną gospodarkę środkami finansowymi.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH