Piątek, 19 września 2014 

MZ/Rynek Zdrowia | 31-12-2013 14:22

MZ: projekt rozporządzenia ws. badań kierowców

Resort zdrowia opublikował projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców.

Projektowane rozporządzenie stanowi wykonanie upoważnienia ustawowego zawartego w art. 81 ustawy z dnia 25 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, zgodnie z którą minister właściwy do spraw zdrowia został zobligowany do określenia, w drodze rozporządzenia m.in. szczegółowych warunków i trybu przeprowadzania badań lekarskich.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 20 grudnia 2013 r. Termin zgłaszania uwag upływa 14 dni od dnia otrzymania projektu.

Więcej: www.mz.gov.pl

  • Brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Na nadejście Eboli technicznie jesteśmy przygotowani

Szerzenie się zachorowań na gorączkę krwotoczną Ebola w Afryce Zachodniej jest potężnym problemem epidemiologicznym, który może dotyczyć mieszkańców innych kontynentów. W przypadku Polski ryzyko przywleczenia wirusa wywołującego Ebolę jest niewielkie, ale jednak możliwe - mówi nam dr Iwona Paradowska-Stankiewicz, konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii, pytana o praktyczne przygotowanie szpitali na wypadek tego zagrożenia.

POLECAMY W SERWISACH