Czwartek, 24 lipca 2014 

MZ/Rynek Zdrowia | 31-12-2013 14:22

MZ: projekt rozporządzenia ws. badań kierowców

Resort zdrowia opublikował projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców.

Projektowane rozporządzenie stanowi wykonanie upoważnienia ustawowego zawartego w art. 81 ustawy z dnia 25 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, zgodnie z którą minister właściwy do spraw zdrowia został zobligowany do określenia, w drodze rozporządzenia m.in. szczegółowych warunków i trybu przeprowadzania badań lekarskich.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 20 grudnia 2013 r. Termin zgłaszania uwag upływa 14 dni od dnia otrzymania projektu.

Więcej: www.mz.gov.pl

  • Brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Zofia Ulz: powstaje sieć służb ścigających odwrócony łańcuch dystrybucji leków

Rynek farmaceutyczny opanowali przedsiębiorcy, którzy z farmacją mają niewiele wspólnego. Dyktują układy na rynku i prowadzą nielegalny proceder, który pozbawia polskich pacjentów dostępu do leków. Jeśli chcemy zwalczyć patologię, musimy dostosować działanie inspekcji farmaceutycznej do zachowań rynku - ocenia minister Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny.

POLECAMY W SERWISACH