Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia ws. gwarantowanego świadczenia w zakresie programów zdrowotnych dot. leczenia dorosłych w śpiączce.

Projekt zmienia rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych.

W projekcie wprowadza się zmianę do załącznika stanowiącego wykaz świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych oraz warunki ich realizacji, zgodnie 
z Rekomendacją nr 88/2015 z dnia 6 listopada 2015 r. Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie zakwalifikowania świadczenia opieki zdrowotnej „Leczenie dorosłych chorych ze
śpiączką (ICD-10: R40.2)” jako świadczenia gwarantowanego w zakresie programów zdrowotnych, poprzez dodanie liczby porządkowej nr 7, określającej przedmiotowy program zdrowotny.

Zgodnie z szacunkowymi danymi przyjętymi przez ww. wnioskodawców, do leczenia dorosłych chorych ze śpiączką, kwalifikować się będzie około 100 pacjentów rocznie.

Realny koszt osobodnia w oparciu o wyniki Kliniki Budzik, oszacowano na około 650 zł, natomiast roczny koszt rehabilitacji pacjenta założono na poziomie  237.250,00 zł. Koszt maksymalny programu (przy założeniu 100 łóżek w całym kraju), to 23.725.000,00 zł.

Zaznaczyć należy, iż zgodnie z danymi otrzymanymi z Narodowego Funduszu Zdrowia, świadczenie „Leczenie dorosłych chorych ze śpiączką (ICD-10: R40.2)”, jest najbardziej zbieżne z tym oferowanym w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie w latach 2013 i 2014 oraz do połowy 2015 r. z rozpoznaniem R40.2 przyjmowano odpowiednio: 41,26,17 pacjentów, stąd przyjęta średnia liczba pacjentów wynosić może około 45 osób.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH