Ministerstwo Zdrowia przedstawił do konsultacji projekt rozporządzenia zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych.

Rozporządzenie wprowadza zmiany w załączniku do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych. Stanowi ono wykonanie upoważnienia zawartego w art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Istotą regulacji jest dokonanie zmiany w wykazie świadczeń gwarantowanych w zakresie terapeutycznego programu zdrowotnego "Leczenie stwardnienia rozsianego”. Projektowane rozporządzenie wprowadza m.in. zniesienie punktowego systemu kryteriów kwalifikacji do leczenia w programie w zakresie punktacji przyznawanej za wiek świadczeniobiorcy, wydłużenie czasu leczenia w programie do 5 lat, obniżenie wieku kwalifikującego do leczenia w programie - kwalifikacja do leczenia w programie pacjentów od 12. roku życia.

Termin zgłaszania uwag upływa w dniu 1 grudnia 2011 roku.

Więcej: www.mz.gov.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH