Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji zewnętrznych projekt rozporządzenia ministra zdrowia ws. warunków i trybu postępowania ze środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi i prekursorami kategorii 1, ich mieszaninami oraz produktami leczniczymi.

Projekt rozporządzenia do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zakłada, że podmiot, posiadający środki odurzające, substancje psychotropowe i prekursory kategorii 1, ich mieszaniny oraz produkty lecznicze, zawierające w składzie środki odurzające, który stwierdzi, że są one zepsute, sfałszowane lub upłynął ich termin ważności jest obowiązany do zlecenia ich zniszczenia.

Termin wejścia w życie rozporządzenia został wyznaczony na dzień jego ogłoszenia. Jak czytamy w resortowym uzasadnieniu projektu rezygnacja z vacatio legis spowodowana jest faktem, że 9 grudnia 2011 roku (z dniem wejścia w życie ustawy z 1 kwietnia 2011 roku o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) traci moc rozporządzenie, które do tej pory regulowało te kwestie.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych 20 grudnia 2011 roku. Termin zgłaszania uwag upływa 2 stycznia 2012 roku.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH