Projekt rozporządzenia w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych trafił do konsultacji publicznych.

Jak informuje resort zdrowia, zgodnie z ustawą z 6 września 2001 r. - Prawo Farmaceutyczne w brzmieniu nadanym ustawą z 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw, farmaceuta zatrudniony w aptece lub hurtowni jest obowiązany do podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez uczestnictwo w ciągłym szkoleniu, w celu aktualizacji posiadanego zasobu wiedzy oraz stałego dokształcania się w zakresie nowych osiągnięć nauk farmaceutycznych.

W ocenie Ministerstwa Zdrowia istnieje potrzeba realizacji delegacji ustawowej poprzez określenie w projektowanym rozporządzeniu: ramowego programu ciągłych szkoleń, zakresu oraz form zdobywania wiedzy teoretycznej w ramach ciągłego szkolenia, sposobu odbywania ciągłego szkolenia (w tym trybu dokumentowania jego przebiegu), standardów ciągłych szkoleń oraz wysokości opłat za ciągłe szkolenie.

Projekt rozporządzenia został przekazany  5 lipca do opiniowania i konsultacji publicznych z terminem zgłaszania uwag w ciągu 30 dni, nie później jednak niż do4 sierpnia.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH